Ranní lekce sundo Engl ÚT

Ranní praxe sunda v Arze

Cvičení sunda je optimálně účinné, je-li pravidelné. Pro účasníky civilizovaného běhu života je přiměřený počet cvičení 3-4 týdně. Může se zdát, že věnovat hodinu a půl ranního času cvičení je naprostý luxus. V určitých životních fázích to reálné není. Malé děti, péče o nemocné rodiče, práce od časných hodin samozřejmě nedovolují tuto flexibilitu.

Ti, kdo se pro cvičení rozhodnou, uvádějí nejčastěji, že investice do cvičení se jim vrátí v podobě kvalitněji prožitého dne, větší kapacity vědomé účasti na dění a energie, kterou mají k dispozici.

Dílem je rozhodnutí se pro cvičení dané životní konstelací, dílem našim rozhodnutím.

Čínské pořekladlo praví: “Velké duše mají vůli, ty malé pouze touhy a přání”.

Cena: 180 Kč/lekce, předplatné 1.500 Kč/10 lekcí nebo měsíčně jakýkoli počet lekcí 900 Kč

Čas: 6.50 – 8.20, po, st, čt

Kde: studio Arha, V.P.Čkalova 26, Praha 6

Lekce se lze kdykoli přidat. Pokud neucvičíte všechny cviky praxe, nic nevadí, vynechávejte, postupně k nim cvičením tělo dozraje. Úroveň náročnosti cvičení lze postupně posouvat. Není potřeba žádná startovní čára co do fyzičky.

 

 

Začal taiji cvičit v roce 2000, stal se osobním žákem Wee Kee-Jina, pokračovatele stylu mistra Huanga Sheng-shyana. Intenzivním tréninkem získal titul certifikovaného učitele Jinovy školy  “Taijiquan School of Central Equilibrium”. Do Evropy cestoval s Jinem jako jeho asistent na workshopy a kempy. Posledních šest let Paul učí své vlastní kurzy v různých evropských zemích. Od roku 2009 Paul navštěvuje Taiwan,  kde se učí od výjimečných učitelů především v oblasti push hands, cvičí zde s mistry Jengem, Shenem, Hsu, Zhou and Wu. Paul se učil také u mistra Kima (Bagua) and Sam Tama (yiquan). V roce 2010 Paul založil svou vlastnní školu The Taiji School.

Zanechte komentář