Pozitivní účinky praxe

Sundo praxe napomáhá rozvíjet silnou životní­ energii a aktivuje přirozené léčivé síly našeho těla. Během dechové části praxe navozuje hluboké meditační stavy a prohlubuje naši spiritualitu.
Protože praxe uvolnˆuje zablokované energetické dráhy v těle a shromažduje životní­ energii čchi, cvi­čící pocituje zlepšení­ zdraví­ na fyzické úrovni. Jakmile se tantien ustaví­ v silnější energii, mysl člověka se vyváží­ a uzemní­. Protože se praxí­ dostává do těla ví­ce kyslíku, zlepšuje se také náš metabolismus. Praxe podporuje cirkulaci krve v těle a tí­m napomáhá zotavení­ se z únavy a mentálního napětí.
SunDo praxe je také známá jako nápomocná v boji s obezitou, vysokým krevní­m tlakem, cukrovkou a vysokým cholesterolem. Zlepšuje se trávení­, protože hluboké břišní dýchání­ stimuluje střeva. Se zlepšením trávení­ a vylučování se nám projasní­ a vyčistí i plet.
Po několika měsící­ch praxe – podle individuálního vývoje cvičících a intenzity praxe – lidé uvádějí, že vní­mají­ teplo generované v tantienu a zakoušejí­ živost a vyšší vibrační úroveň těla díky aktivované energii čchi.

Lidém kteří začnou cvičit sundo, nejčastěji uvádějí:
– lepší­ a hlubší­ spánek
– méně stavů únavy a vyčerpanosti     
– ví­ce energie v každodenním životě
– soustředěnější a jasná mysl
– zlepšení­ flexibility těla
– úleva od emoční­ho stresu     
– lepší­ trávení­, normální­ a pravidelné vylučování­     
– teplejší­ končetiny (u těch, kdo trpěli na studené ruce a nohy)     
– odolnost vůči chřipce nebo rychlejší­ zotavení­     
– celkové posí­lení­ imunitní­ho systému